Please assign a menu to the primary menu location under menu
MeditacijaStraipsniai

Kokius mineralus pasirinkti meditacijai?

Sharing is carying :)

Mineralai ir meditacija vienas iš nuostabesnių derinių mano gyvenime. Šie du dalykai turbūt dažniausiai visur mane lydi. Juos galima nešioti ant rankų, kaklo, dėti ant čakrų, laikyti delnuose meditacijos metu. Panaudojimo būdų yra pačių įvairiausių. Tereikia pasirinkti tą mineralą, kurio savybės mums labiausiai imponuoja ar tiesiog pajaučiame, kad su juo mums pakeliui.

Mineralai – tai gamtos dovana. Kaip visi puikiai žinome, kad mus veikia vaistažolės, įvairūs jų deriniai, taip ir su mineralais. Tik jie dar stipriau nei augalai dirba su mūsų savybėmis bei sielos evoliucija.

Kiekvienas mineralas skleidžia skirtingas vibracijas ir prikviečia į mūsų gyvenimą įvairias pamokas bei situacijas, kurias pamatę mes augame ir einame savo evoliucijos keliu. Šiame straipsnyje šiek tiek papasakosiu apie labiausiai paplitusius mineralus, kurie naudojami meditacijoje ir ką jie mums gali suteikti bei kokiu būdu pagelbėti gyvenime.

Mineralai meditacijoms – ką pasirinkti

“Vienas bus reikalingas vienu gyvenimo tarpsniu, kitas – kitu. Neprisiriškite. Keičiatės jūs, gali keistis ir akmuo. Patys pajauskite, ko jums reikia, kas jus traukia. Pasitikėkite ta trauka. Ji retai apgauna… Greičiau supainioti Jus gali kiti. Jūsų širdis visados sako tiesą. Belieka išmokti jos klausytis. Akmuo tai padeda padaryti. Jo siūlomas kelias – ramus ir paprastas. Stebėkite ir eikite. Moko darymas.” kertelesielai.lt

Mineralus labai dažnai mes pasirenkame intuityviai, galvojame, kad šis labai gražus, o kito nė už ką į rankas neimčiau. Iš tiesų pasąmonėje mes žinome, ko mums šiuo metu labiausi reikia, tas mus labiausiai ir traukia. Na, o jei kažkurio mineralo labai labai nenorime, kartais ir jį gerai pasiimti, nes tokie būna reikalingi lyg karti tabletė, kuri pagydo neišmanymo žaizdas mūsų sąmonėje.

AMETISTAS– galima jį vadinti idealiu minčių bei susikurtų arba prisiimtų mentalinių programų transformatoriumi. Dar vadinamas vidinės laisvės akmuo. Skatina vidinę ramybę, intuiciją, padeda išsigryninti negatyvumo priežastis ir transformuoti jas į pozityvą. Stiprina koncentraciją, mentalinę saviraišką, analitinius sugebėjimus, gerina atmintį. Ramina kriticizmą, poreikį vertinti arba neigti kitus arba save, intelektinį pavydą. Suteikia emocinę pusiausvyrą, ramina karštakošiškumą, pyktį, perdėtus prisirišmus, impulsyvumą. Tai puikus akmuo meditacijoms, intuicijai skatinti, trečiosios akies atvėrimui.

KALNŲ KRIŠTOLAS – šis mineralas skatina mūsų savirealizaciją ir dvasinį budimą. Skatina gyventi pagal savo kelią ir pašaukimą. Padeda pažinti savo vidinį potencialą, atveria aukštesnius sąmonės lygmenis, moko vidinės taikos. Naudingas tiems, kurie nebetiki gerais pokyčiais gyvenime. Skatina stabilumą, pasitikėjimą savimi, gesina vangumą, skatina įdiegti idėjas, stiprina atmintį. Padeda ramiai peržvelgti gyvenimo dramas, suvokiant, koks nesvarbus pats konfliktas, bet koks svarbus sprendimas.

P.S. Kalnų krištolas – energetiškai labai stiprus mineralas. Tad jei 10-30 min. palaikę rankoje pajutote nemalonias ,,adatėles’’ apie akis, ,,smėliuką’’ jose ar pan., padėkite jį. 2-4 min. palaikius ametistą, nemalonus jausmas praeis. Tai nereikš, jog kalnų krištolas Jums visai netinka. Tiesiog jis Jums dar per stiprus. Nešioti jį tokiu atveju nepatartina, nors palaikyti iki 10 min. – galite.

FLUORITAS – tema – proto raminimas. Jo funkcija – nuraminti protą, tam, kad jis būtų kryptingai pritaikytas. Aprimus protui – rimsta emocijos. Tada rimsta įvykiai, tvarkosi būsenos ir pats gyvenimas. Jis padeda žmogui eiti į koncentraciją ir prioritetų atsirinkimą. Išlaisvina iš problemų, trukdančių dvasios vystymąsi. Ramina perdėtą rūpestingumą, išankstines nuostatas. Padeda surūšiuoti ir susisteminti gautą informaciją ir koncentruotai ją pateikti. Padeda atsikratyti kietakaktiškumo, ribotų mąstymo ir elgesio programų, kartu išlaikant tvarką, greitą galvoseną ir supratimą.

ROŽINIS KVARCAS – tema- meilė. Gydo širdies žaizdas, suteikia švelnumo, minkštumo, atvirumo, padeda atsipalaiduoti, atsikratyti baimių, nuotaikos kaitos, pykčio, įtampos. Jį nešiodamas žmogus išmoksta mylėti savekad galėtų mylėti ir kituspasitikėti savimi, bet nebūti pasipūtusiu ir išdidžiu. Jis ypač naudingas tam, kas jaučiasi nevertas kito meilės arba tam, kuris bijo meilės, nes įsitikinęs, jog ji susijusi tik su skausmingais išgyvenimais ir stresu ir taip blokuoja meilės energijas savyje. Naudingas ir turėjusiems problemų su tėvu ir negalintiems jį pamilti.

Rožinis kvarcas skatina poreikį meilei ir ištikimybei, stiprina grožio pojūtį ir kūrybingumą, padeda pašlijusius partnerystės ryšius pervesti į kitą lygmenį. Jis apsaugo nuo netikros meilės ir draugų.

GINTARAS – labai lietuviškas ir labai nuostabus mineralas. Žadina tikrumą ir nuoširdumą santykiuose, su džiaugsmu priimti tai, ką duoda ši diena, pilnai būnant joje. Tai puikus akmuo mėgstanties sveiką, ekologišką gyvenimo būdą. Jis be galo lengvas energetiškai. Tas lengvumas natūralus ir plastiškas, švelniai apsupantis ir liūliuojantis žmogų, kaip tai daro rami jūra. Jis sušildo širdį, ramina nervų sistemą, apvalo mintis ir emocijas. Suteikia vidinės harmonijos, stiprybės, pasitikėjimo savimi. Skatina dvasios budimą us džiaugsmu ir žaismingumu. Ramina nuoskaudas, vienatvės jausmą, susikaustymą, siekį atrodyti pagal susikurtą modelį.

Šiuos mineralus lengvai rasite mineralų parduotuvėse. Meditacijos metu tiesiog pasiimkite juos į delnus ir laikykite, kol medituosite. Jei pajausite, kad darosi nebemalonu laikyti ar apima sunkumas, tiesiog padėkite juos šalia savęs. Galbūt tam kartui jau pasisėmėte viską, ko reikėjo tą akimirką. O gal tiesiog reikia daugiau laiko, kad susidraugautumėte su savo akmenėliu.

Straipsnyje naudota informacija iš svetainės www.kertelesielai.lt ir A. Ilgevičienės knygos “Raktas į akmenų karalystę II”.

Facebook Comments

Sharing is carying :)
Meditacija| Dvasinis augimas | Stovyklos