Please assign a menu to the primary menu location under menu
GyvenimasStraipsniai

Kaip mes kasamės sau kapus ir kiti šventi reikalai

Sharing is carying :)

Rytas. Kava. Cigaretė. Kompiuteris. Pusryčiai? Gal… Kartais…. Dažnas lietuviškas rytas. Vedantis į pabaigą. Į ligą. Į kapą. Skamba baisiai, tik, kai pats tame būni visiškai nesureikšmini. Neapsikrauni. Sureikšmini, kai ateina pabaiga arba liga. Už ką? Kodėl man? Galėjau gyventi kitaip. Pamenu kažkada pati taip gyvenau. Kava, cigaretės, nuolatinis nerimas, pyktis lydėdavo kiekvienos dienos pradžią ir pabaigą. Kas pasikeitė? O gal kas pakeitė? Tikrai ne rožinis gyvenimas.

“Kai tampate vis sąmoningesni, pradeda vykti stebuklai: dauguma dalykų, ypač negatyvių, išnyksta kaip nereikalingi; mintys palengva pradeda tekėti ramiai ir neblaško minčių chaosas; jūs pradedate pastebėti savyje didžiules geras permainas; gyvenimas įgauna pusiausvyrą. Sąmoningumas keičia ir harmonizuoja visus jūsų veiksmus. Ošo.”

Kai pats sąmoningai pradedi save naikinti ir žaloti alkoholiu, narkotikais, nesveiku maistu, darbo pertekliumi, menkaverte literatūra, televizija, prastomis emocijomis ir visu kitu šlamštu, sąmoningumas tarpsta su lyg kiekviena diena. Visi šie dalykai yra stiprūs ir įsūkantys. Už juos stipresnis gali būti tik jūsų noras ir apsisprendimas išlipti iš viso to.

Tik tvirtas apsisprendimas keisti gyvenimo būdą gali jus traukti iš ten. Apsisprendimas ir pasinėrimas į veiksmą. Ne pasvaičiojimai, kad norėčiau sveikiau gyventi, ne fantazijos apie save sveiką, ne atidėliojimas savęs sąmoningesnio į rytdieną. APSISPRENDIMAS ir ĮSIPAREIGOJIMAS VEIKTI. Nuo šiandien.

Tobulai apgalvotas kūrinys

Įsivaizduokite, kad važiuojate į kelionę. Lankotės žymiausiose pasauliose šventyklose. Užeinate į vieną iš jų. Tobulai apgalvotas ir nulietas eksterjeras, architektūrinės detalės. Viduje sudėtingiausia pasaulyje inžinerinė struktūra, visą parą nuoširdžiai dirbantis personalas švaros palaikymui, valymo, kondicionavimo sistemos.

Pagalvokite, kokių veiksmų norėtumėte imtis papuolę į tokią vietą. Vietą, kurioje sudėti visi tobuliausi pasaulio elementai, sudėtingiausi mechanizmai. Ar jaustumėte pagarbą tokiam kūriniui? Ar jaustumėte pagarbą tam, kuris sukurė tą nuostabų architektūrinį vienetą? Ar laistytumėte šią vieta gazuotais gėrimais, alkoholiu. Mėtytumėte nesveikus užkandžius ir greitą maistą?

Mėgstam su savo kūnu elgtis taip lyg gyvensime minimaliai bent 500 metų. O kartais taip, lyg gyvensime amžinai. Taip, mes esame nemirtingos būtybės. Siela nemirtinga, aš nemirtinga (-s). Bet – niuansas – fizinis kūnas miršta. Nori to ar ne – jis turi savo pabaigą. Bet čia ne apie pabaigą. Apie dabartį. Tai, ką darau dabar.

Savęs priežiūra – atsakingas reikalas. Juk kūnas yra transporto priemonė, kuri neša mus per gyvenimą. Jos negalėsite pakeisti kas 10 metų. Gavote TIK VIENĄ. Ne DU ar TRYS kūnus. Vieną. Tad ir elkimės su juo kaip vienetiniu ir neįkainojamu mechanizmu. Dažnai kaimyno problemomis ar savo automobiliu pasirūpiname labiau nei savimi. Tas ypatingai galioja moterims. Visada pasirūpiname vaikais, vyrais, giminaičiais. Save pamirštame. Vėliau, kažkada, rytoj, kitą mėnesį. Čia surašiau tris bazinius ir labai paparastus būdus, kaip pasirūpinti savimi. Čia pradžiai 🙂

3 paprasti būdai, kaip pradėti savimi rūpintis

  1. Mankšta, sportas, fizinė veikla bent 2-3 kartus į savaitę. Kodėl būtina? Mūsų kūne yra 639 raumenys. Jie ten ne šiaip sau. Raumenų paskirtis – išlaikyti kūno stabilumą, vidaus organus, kokybiško judėjimo išlaikymas ir daug kitų funkcijų. O kur dar organų aktyvinimas per kraujotaką, sąnarių judėjimas ir visas kitas gėris. Nepamirškime judėti. Žmogaus kūnas – dinamiškas kūrinys.
  2. Sveika mityba. Rimta ir labai plati. Valgyk ko daugiau gyvo, žalio maisto. Pusryčiams rinkis žalius kokteilius, košes be cukraus. Papildyk pietūs šviežiomis daržovėmis, mažiau mėsos. Vietoje jos pupelės, avinžirniai, lęšiai. Rinkis sveikus užkandžius: riešutai, razinos, sėklos (moliūgų, saulėgrąžų), goji, šilkmedžio uogos ir t.t. Vakarienę valgyk lengvą ir neapkraunančią, 3 valandas prieš miegą nevalgyk. Mityba labai svarbu domėtis, nes mūsų kūnas “pastatytas” iš maistinų medžiagų. Valgysi burgeris – kūnas bus kaip burgeris. Paprasta.
  3. Minčių nukreipimas. Jei tikrai nuoširdžiai norite būti sveiki, teks pradėti rūpintis savo galvos higiena. Negatyvios mitys kuria negatyvias emocijas. Negatyvios emocijos sukuria prastus veiksmus ir pasirinkimus. Skaitykite knygas apie saviugdą, pozityvumą, klausykitės paskaitų šiomis temomis. Gražios ir švarios mintys. Sodas galvoje. Piktžolių arba gėlių – jūsų pasirinkimas. Minčių kokybė gerins fizinę sveikatą ir visą jūsų gyvenimo kokybą. Šis elementas labai svarbus. Protas lyg kompiuteris – surašykite čia pačias geriausias ir kokybiškiausias programas.

Pamenu, kaip su drauge vaikščiojau po mišką. Ėjome taku, o netoliese mėtėsi visas kalnas šiukšlių. Pasipiktinom žmonių nesąmoningumu, piktavališkumu. Vėliau pagalvojau, kaip mes lengvai pamatome, kas išorėje prišiukšlina, daro kažką ne taip, o retai tepasižiūrime į savo vidų. Kokias šiukšles ten dedame.

Ant cigarečių pakelių didelėmis raidėmis aiškiai parašyta “Rūkymas žudo”, “Sukelia vėžį”, “Nevaisingumą”. Mokslininkai ieško vaistų. Nuo vėžio, nevaisingumo, kartais nuo mirties. O gal vaistas jau būtų nedėti viso šito brudo į burną?

Kodėl pokyčiai? Kodėl šiandien?

Dažnai mes pradedame keisti kažką savo gyvenime, kai mus susuka liga, skyrybos, artimo žmogaus liga ar mirtis. Ar tikrai norite tokio smūgio, kad pradėtumėte pokyčius? Kūnas nuolat su mumis kalba. Per įtampas, per nedidelius negalavimus. Siunčia ir siunčia mums ženklus, o mes užsimerkiame, užsidengiame ausis. Nelaukite skausmų ir nelaimių. Imkitės savo gyvenimo ir kūno priežiūros. Įvedinėkite pokyčius nelaukdami smūgių. Rytoj, pirmadienį, nuo naujų metų. Nei viena diena negrįš. Nauji metai negrįš. Praėjo… O ką pakeitei?

Visatoje viskas juda. Jei manote, kad stovite vietoje, iš tikrųjų judate atgal. Čia nėra stovėjimo. Čia ne parkingas. Tik sąmoningai paėmęs gyvenimą į savo rankas žmogus juda į priekį. Kiti atgal.

Savo tikslams ir poreikiams mes gauname didžiausią dovaną – kūną. Tik per jį mes galime veikti, pažinti, mylėti, jausti, ragauti. Nenumarinkime šių dovanų savo veiksmais.

Su meile,

Indrė MoonWild

Facebook Comments

Sharing is carying :)
Rašyti komentarą

Joga| Meditacija | Stovyklos