Please assign a menu to the primary menu location under menu
ĮkvėpimasStraipsniai

Gyvenimas viena koja ant bedugnės krašto

Sharing is carying :)

Neseniai teko dalyvauti viename pokalbyje, kurio metu išsakyta gan įdomi mintis: „PASITIKĖK, bet vis vien PATIKRINK“. Nors kalbama buvo apie vaikus, jų auklėjimą, priežiūrą, bet ši citata man pasirodė labai tinkama praktiškai visiems gyvenimo atvejams.

Myli/Pasitiki savo vyru/žmona – BET – patikrink. Myli/Pasitiki savo vaikais – BET– patikrink. Draugai? Patikrink! Keistai atrodantis kaimynas? Patikrink! Sąrašą galima tęsti iki stogo nuvažiavimo, todėl jo nebeplėtosiu. Man įdomi pasirodė apskritai pasitikėjimo idėja. Ar tai tikrai yra pasitikėjimas, jei tau reikia tikrinti? Ką tikrinti? Kodėl tikrinti? Ką tikiesi gauti patikrinęs?

Kas man tuomet yra pasitikėjimas? Kas telpa šiame žodyje?

Tikrinimas jau yra nepasitikėjimas.

Su tokiais „bet“ mes vedame save į pražūtį – savo santykius metam į bedugnę. Kodėl neleidžiame sau tiesiog pasitikėti, tiesiog mylėti. Jei leistume sau mylėti ir pasitikėti 120 procentų, tada tikrai nebereikėtų nieko tikrinti, nes viskas būtų atvira, visos kortos jums būtų atverstos.

Įsivaizduodami, kad dalinis pasitikėjimas yra pilnutinis pasitikėjimas, mes patys kertame sau šaknis, kertame pagrindą po kojomis arba liekame stovėti ant vienos kojos, kai galėtume be jokio apsisunkimo tvirtai įsikibti į žemę.

Kaip dažnai santykiuose poros tikrina vienos kitų telefonus, elektroninius paštus, slepia slaptažodžius vienos nuo kitų, lyg norėtų išsaugoti savo paslaptingumą, lyg norėtų parodyti savo nevaržomą laisvę jau patys ją suvaržę.

Sakysite, kad buvote išduotas, nuviltas, apgautas, todėl tikrinate, bet gal todėl patyrėte šias pamokas, kad išmoktumėte pasitikėti. O kai jautėtės nusivylęs santykyje, ar pažiūrėjote į save? Ar pavyko pamatyti, kad kitas žmogus yra tik jūsų paties atspindys/veidrodis? Ką man veidrodis parodė ir ko pamokė?

Čia ir prasideda pasitikėjimas „viena koja“. Leisiu kitam žmogui būti, bet ir neleisiu. Viską stebėsiu arba slėpsiu, kad bent kažkiek kitam suklydus galėčiau ištarti tuos širdį glostančius žodžius: “Žinojau, kad turi, ką slėpti”, “Jaučiau, kad reikia tikrinti”. Žinojai, jautei ir kas? Kas nuo to pasikeitė? Gal geriau būtų buvę nežinoti. O gal, jei galvoje nebūtų pradėję suktis negatyvūs scenarijai, gal net ir nebūtų įvykę tie įvykiai. Nepamirškite – mintis materiali. Tik siaurias protas ją suvokia neturinčią galios.

Kai kurti svajones ir norus, tai visi tikime, kad išsipildys, į realybę persikels  mūsų vizijos. Blogoji naujiena – su negatyvu vyksta tas pats procesas. Tai lyg svajonė tik su purvo atspalviu. Tad, prisižiūrime, kas sukasi mūsų galvose.

Baigiam slėpynes

Paimkite ir pamėginkite nebeslėpti nieko nuo artimo žmogaus. Pastebėkite, kas įvyks. Turiu jus nuvilti, deja, jūsų paštas taps niekam neįdomus, telefonas, asmeniniai pokalbiai, gyvenimas turbūt taip pat. Pasirodo atviras nuogumas tik laikinas ir greitai atsibostantis žaisliukas. Pasitikėjimas sugriauna sienas. Sienas stovinčias tarp manęs ir tavęs. Bendravimas tampa laisvas. Visiškai lengvas.

Leiskite sau bent pabandyti grynąjį, dvikojį pasitikėjimą ir tokia pat meilę. Bent savaitę, bent mėnesį nieko netikrinti ir nieko neslėpti, net nemeluoti. Nei mylimam žmogui, nei vaikui, nei kaimynui, nei kolegai. Pamėginkite priimti juos. Priimkite per meilės akinius, meilės ausis ir stebėkite, kas vyksta, kas pasileidžia, kas jumyse kyla ar kaip reaguoja šalia esantis žmogus.

Atsipalaiduokite buvime kartu. Pailsėkite nuo pykčio ir konfliktų.  Eksperimentuokite su savimi ir savo nesuvaržyta laisve. Eksperimentą darykite tyliai su savimi…. Leiskite sau išmylėti – išjausti kitą žmogų visa savo esybe ir jei reikės, paleisti – visa savo esybe… Be jokios nuoskaudos ar gailesčio. Buvo padaryta viskas, kas geriausia. Lieka tai, kas tikra. Netikrumas atsitraukia.

Tik tada galėsite stovėti ant bedugnės krašto, matyti nesibaigiantį dugną ir džiaugsmingai į jį nusijuokti. Ant dviejų kojų.

Facebook Comments

Sharing is carying :)
Rašyti komentarą

Joga| Meditacija | Stovyklos