El. Paštas: info@indremarija.lt   Tel.nr: +370 670 61933

Sakralus Moteriškumas: Mantros, Dievybių pagerbimas ir kiti TIK Moterų Reikalai

Indija | Jaipur'as

Moteriška energija spinduoliuoja atsipalaidavimu, vidine ramybe, nuolatiniu mėgavimusi gyvenimu. Čia nebelieka vietos besaikiam skubėjimui, savęs pametimui ir kaip moterys mėgsta sakyti “išsibarstymui”.

Šiuolaikinėje visuomenėje moteriškumas dažnai asocijuojamas su SILPNUMU. Taip, moteriškos moterys tikrai savyje turi daug daugiau minkštumo, atjautos, švelnumo, bet tai tikrai nėra ta moteris, kur yra pastumdėlė ar nuleipusi gėlelė.

Induizmo šventraštyje Bhagavadgyta moteriška energija įvardinama žodžiu “Prakriti”, šis terminas yra verčiamas “MOTERIS”, “GAMTA”. Materiali gamta – tai pradžia, iš kurios gimsta visos būtybės – motinos įsčios. Gamta yra įvairi, tekanti, kintanti, žaidžianti savo roles, kūranti, gyvybinga. Kartais ji labai TRAPI, kartais gaivalinga kaip URAGANAS.

Tokia ir moteris, ji lanskti, ji visokia. Tokia, kokios reikia šią akimirką. Kartais griežta, aštri ir nuožmi lyg deivė Kali, kartais kantri, žaisminga ir meili lyg Radha. Ji gyvena dabartyje, jaučia, kas vyksta ir pagal tai pasirenka, kokia ji reikalinga šią akimirką. Tai ne pastovi, praktiška ir “priaugusi” kaukė, tai kintamumas.

Sveika moteris panaši į vilkę: ji guvi, energinga, gyvybinga ir vaisinga, turi savo teritoriją, yra išradinga, ištikima, judri.

O atskirta nuo savo laukinės prigimties moteris nusilpsta, sulysta, išblykšta lyg vaiduoklis. Bet mes juk ne tam ateiname į šį pasaulį, kad taptume apgailėtinomis nugeibelėmis nutriūšusia ševeliūra, neįstengiančiomis nei šokti, nei vytis ir kurti gyvenimą. Clarisa Pinkola Estes.

Gyvenimas harmonijoje

Moteriškumas tai nėra turšti plepalai, rankdarbių darymas, tapimas virtuvės fėja, neišsenkantis sijonų ar suknelių dėvėjimas, saldžios atmosferos kūrimas namuose. Moteriškumas realiai yra džiaugsmo, laimės ir atsipalaidavimo energijos atgaivinimas savyje. Visiškai nesvarbu, net jei tau patinka repas, dėvi džinsus, kartais vairuoji traktorių ar įkali vinį į sieną. Dėl to netampi ne moteriška. Tik čia klausimas, ar kali tą vinį į sieną visa perpykusi ar tiesiog ramiai paimi ir sutvarkai, ką reikia.

Gali vadovauti įmonei, kurtis karjerą, dėvėti džinsus, o kartais pižamą visą dieną, piešti paveikslus, konstruoti namus ar rankinukus. Porą klausimų: “Ar tu laiminga? Ar myli tai, ką darai?” Ji ne, tiesiog reikia imtis transformuoti tas vietas, kur laimės jausmas pabėgęs.

Iš savo asmeninės ir darbo patirties tikrai nuoširdžiai manau, kad kiekvienai MOTERIAI labai VERTINGAS yra DVASINIS KELIAS, t.y. maldos arba meditacijos praktika. Esu dirbusi su daugybę moterų ir nuolat matau, kokie stiprūs pokyčiai prasideda kuomet moteris pradeda medituoti, atsisuka į savo vidų, nurimsta.

Indija | Hanumano šventykla | Moterų prausykla

Prasideda giluminiai procesi, nukrenta primestos nuostatos, programos, kaip reikia gyventi, išauga vidinė laisvė, atsiranda tvirtos ramybės jausmas. Pradedame veikti ne iš baimės, stresinės emocijos ar nepasitikėjimo savimi, o priešingai, sprendimai kyla iš intuicijos, ramybės pojūčio, nuožmaus pasitikėjimo savimi ir žinojimo, kad Visata manimi besąlygiškai rūpinasi. 

Įdomu tai, kad dvasiniai mokytojai, bent jogos sistemoje, kalbėdami apie moteris, neįvardija tikslių taisyklių, kokia turi būti moteris. Čia tiesiog kalbama, kad moteriškos savybės yra išmintis, gebėjimas mokintis, meilė, atjauta, gerumas, nuoširdumas. O kaip jūs šias savybes išreikšite išoriniame gyvenime, tai jau yra jūsų kelias.

Todėl čia aprašysiu keletą ITIN MOTERIŠKŲ, džiaugsmo, lengvumo ir atsipalaidavimo energijas žadinančių ir grąžinančių PRAKTIKŲ.

Mėnulis ir jo vaidmuo moteriškume

“Jei Saulė atstovauja kosminei vyriškajai jėgai, tai Mėnulis – moteriškajai. Saulė – dvasia, o Mėnulis – kūrybinė jėga, virstanti materija; Saulė – Šiva, o Mėnulis – Šakti. abu kartu jie simbolizuoja pirminį dvilypumą: vyro ir moters, aktyvumo ir pasyvumo, dienos ir nakties, valios ir meilės. Saulė valdo ugnį, Mėnulis vandenį.” A. Ilgevičienė.

Mėnulio energija žmogaus gyvenime atstovauja gebėjimą jausti, išreikšti emocijas bei harmoningą emocijų išgeneravimą į išorę. Gebame priimti dovanas, jausti dėkingumą, turime harmoningą norą padėti kitiems. Bendravimas lengvas ir sklandus, geranoriškumas, kantrybė, jaučiame vidinį pasitenkinimą gyvenimu. Stipri intuicija, įžvalgumas, švelnumas.

Neharmoninga Mėnulio raiška:

Neramios emocijos, irzlumas, emocingas pyktis, kaltės jausmas, ypatingas pažeidžiamumas, nesveika vaizduotė, sunki vaikystė, lunatizmas, emocinės traumos. Galima artimesnių ryšių baimė, sunkumas kovojant su stresais ir įtampa, atsiradusia bendraujant.

Menstruacinio ciklo sutrikimai, nevaisingumas, anemija, mažas kūno svoris, odos sausumas, vidurių užkietėjimas, silpni plaučiai ir inkstai, isterija, psichikos sutrikimai, pesimizmas, neurozė.

Mantros, padedančio harmonizuoti Mėnulio energiją:

  1. OM ČANDRAJA NAMAHA
  2. ČAM.

Meditacijos metu galima paimti meditacijos karolius ir prie kiekvieno karoliuko kartoti Mėnulio mantrą. Jei norisi mintyse galima vizualizuoti moterišką dievybę, pvz. Mergelę Mariją ar Dieviškąją Motiną ir paprašyti jos palaikymo, aukščiausio vedimo bei reikalingos transformacijos.

Mėnulis kviečia mus mokintis švelnumo, jautrumo, ramaus rūpinimosi namais ir šeimos narais.

Čia rasite informaciją, kaip medituoti su MALA ir kartojant mantras. 

PAPILDOMI BŪDAI HARMONIZUOTI MĖNULĮ: 

  • SUSITAIKYMAS SU MAMA. Atleidimo praktikos arba atleidimo laiškai mamai.
  • Kasdien po 10 minučių kartoti: ,,Aš linkiu visiems meilės, ramybės ir aukščiausios palaimos”. Kai mes linkime kam nors gero, mes patys tuo prisipildome. Ir, atvirkščiai, kai mums kas nors nepatinka kituose, mes tai kritikuojame ir aptarinėjame, reiškia pats laikas surasti tuos trūkumus savyje.
  • GERBTI GAMTĄ ir rūpintis ja. Galima surinkti šiukšles parke, einant pasivaikščioti, neskinti augalų ir šakų be reikalo. Jei jaučiam, kad trūksta žemės palaikymo ir energijos, paprašyti Motinos Gamtos, kad pasidalintų savo energija, įkvėptų mus.
  • MAŽIAU JAUDINTIS be reikalo ir dažniau sakyti: ,,Aš pasitikiu Dievu, Visata!” Be tikėjimo Aukščiausiomis Jėgomis moteriai bus labai sunku atsipalaiduoti. Pasitikėkite Dievo ir Visatos prieglobsčiu.

Mergelė Marija ir Dieviškoji Motina

Mergelės Marijos archetipas yra glaudžiai susijęs su Dievo Motinos simbolika jogos bei Budizmo tekstuose. Šie du archetipai atstovauja moterišką, motinišką, kupina gerumo, atjautos, nuoširdumo ir tikėjimo energiją, transcendentinę sąmonę, aukštesniojo sąmoningumo ir dievišumo būsenas. Nesvarbu, praktikuositę maldą Mergelei Marijai ar medituosite į Dieviškąją Motiną, perkelinėsite į save savybes, kurias turi šios dvi dievybės.

“Dieviškoji Motina – tai kūrinijoje veikiantis Dievo aspektas, šaktė, arba transcendetinio Viešpaties energija. Ji vadinama įvairiais vardais pagal savo išreiškiamas savybes.” Paramahansa Jogananda.

Krikščioniškuose tekstuose Marija vadinta „Theotokos“ – „Dievo Motinos“ titulu. Sakoma, kad Mergelės Marijos taisyklė buvo – nieko neįžeisti, neskriausti, visiems linkėti gėrio, gerbti vyresniuosius, taip pat nepavydėti, vengti pagyrų, būti sveikai mąstančiai, mylėti dorybes.

Malda Mergelei Marijai

Sveika, Marija, malonės pilnoji!
Viešpats su Tavimi.
Tu pagirta tarp moterų,
ir pagirtas Tavo Sūnus Jėzus.

Šventoji Marija, Dievo motina,
melski už mus, nusidėjėlius,
ir užliek visą žmoniją
savo Meilės Liepsnos malone,
dabar ir mūsų mirties valandą. Amen.

Malda Didžiajai Motinai

O Didžioji Motina,
Mano širdis – Tavo širdyje.
Mano protas – Tavo išmintyje.
Mano kvėpavimas – Tavo alsavime.
Būk pagarbinta, o Motina,
Ir palaimink mus, Tavo vaikus.

Kartoti 8 kartus ar daugiau.

Santykio kūrimas su dievybėmis

Pagal hinduizmą ir budizmą, jei meldžiamės kažkuriai dievybei, ar medituojame į ją, net jei prašome jos pagalbos, palaikymo, patarimo, sakoma, kad ta dievybė pradeda mus laiminti, saugo ir rūpinasi mumis. Krikščionybėje panašų vaidmenį atlieka angelai sargai. Tačiau visas šis procesas nepriklauso nuo pasirinktos religijos, galima kreiptis į bet kurią dievybę ir būti meilėje ir gerume su ja.

Tai nėra aklas šlovinimas ar keliaklūpsčiavimas, o kaip tik meilės ir atsidavimo pripildytas, nuoširdus pokalbis ar kreipimasis. Meditacijos metu rekomenduojama vizualizuoti savo pasirinktą dievybę ir kartoti jai mantrą ar maldą. Keliaukite į mantros ar maldos erdvę, pajauskite, ką kartojate ir atsipalaiduokite tame, pasitikėkite.

 Meditacijos metu rekomenduojama VIZUALIZUOTI pasirinktą dievybę ir KARTOTI JAI SKIRTĄ MANTRĄ.

Po meditacijos NEPAMIRŠKITE PADĖKOTI DIEVYBEI.

Hinduisitinės dievybės

Medituodami į hinduisitines ar budistines dievybes, tikrai neprivalome pakeisti religijos ar atsisakyti savosios. Svarbu žinoti, kad dievybės tiesiog atstovauja Aukščiausiąjį sąmoningumą, kiekvieną jų turi savybes, kurias mes integruojame į save, kuomet medituojame į šias dievybes. Jų sukaupta patirtis, išmintis pradeda atsiskleisti mumyse.

Šakti – kosminė energija

Šakti yra viena iš pačių svarbiausių Hinduistinių dievybių. Ji atspindi judančią, dinamišką kosminę energiją. Pirmapradė kosminė energija, kuri persmelkia visą visatą. Šakti yra ne tik atsakinga už visatos kūrybą, bet ir už visus joje vykstančius virsmus. Paprastai vaizduojama kaip dievo sutuoktinė, įkūnijanti jo galią, nors gali būti ir savarankiška esybė, kuri šaktizme tapatinama su Dieviškąja Motina (Deive) ir Brahmano prigimtimi (prakrite).

Šakti reiškiasi įvairių deivių pavidalais – tiek maloningais (pvz., Syta, Sarasvatė, Lakšmė, Parvatė, Radha), tiek tūžmingais (pvz., Kali, Durga, mahavidjos). Maloningosios Šakti hipostazės vaizduojamos kaip nuolankios ir meilios dievų-sutuoktinių žmonos, o tūžmingos – kaip nepriklausomos, griaunančios dievybės, laužančios visuomenės normas.

Šakti pažadina vidinę energiją, galią, sąmoningumą ir padeda jums būti tokios, kokios turite būti šiame etape. Kartais mums reikia gilaus atsipalaidavimo ir nusiraminimo, o kartais aštraus pastovėjimo už save ir savo vertybes.

Mantra:

Adi Shakti Adi Shakti Adi Shakti, Namo Namo

Sarab Shakti Sarab Shakti Sarab Shakti, Namo Namo

Pritham Bhagvati Pritham Bhagvati Pritham Bhagvati, Namo Namo

Kundalini Mata Shakti Mata Shakti, Namo Namo

Lakšmi – klestėjimas, gausa, žavesys

Lakšmi simbolizuoja gausą ir klestėjimą visose formose – tiek materialiai, tiek dvasiškai. Ji dalinasi pasitenkinimu. Tai sėkmės, laimės, klestėjimo, galios, malonės ir laimės ženklas. Žodis ,,lakšmi“ išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia ,,tikslą“ – tikslą siekiant savo troškimų. Lakšmi tiki, kad gausoje turi gyventi kiekvienas  ir nesvarbu, kokią reikšmę kiekvienam iš mūsų turi tas žodis: pinigai, laikas, žinios, galimybės, sveikata, šviesa ar meilė.

Indijoje Lakšmi labai vertinama tarp moterų. Ši dievybė turi dar vieną vardą ir kartais yra vadinama „Shr“. Tai – Aukščiausio lygmens moteriška energija. Ji įkūnija grožį, malonę ir žavesį.

Lakšmi yra vaizduojama sėdinti arba stovinti, turinti keturias rankas. Dviejose rankose laiko lotoso žeidus, kurie simbolizuoja nuolat besiskleidžiančią išmintį, tyrumą. Jos keturios rankos simbolizuoja keturis žmogaus gyvenimo atskaitos taškus: dharma/teisumas,  kama/troškimai, artha/ gerovė, moksha / išsilaisvinimas iš gimimo ir mirties ciklo.

Dievybė vaizduojama sėdinti ant lotoso vandenyje. Vandens prigimtis tekėti. Panašiai, turtas įgyja vertę, jei jis tarnauja kokiam nors tikslui ir nelaikomas neveiklus. Iš dviejų delnų Lakšmei liejai aukso monetos. Jai atsidavusiems ji žeria turtus, kurie pasireiškia įvairiais lygmenimis, tai gali būti tiek materialios gėrybės, tiek dvasinės. Po Lakšme tekantis vadnduo simbolizuoja, kad visis šie turtai turi tekėti, jai reikia dalintis, suteikti jiems gyvybę.

Mantros kartojimas Lakšmei atveria meilės energiją mumyse, širdies šilumą, švelnumą, pakantumą, išmintį. Induizme tai gražiausias moters įsikūnijimas.

Mantra Lakšmei:

Om Sri Maha Lakshmyai Namah.

Budistinės dievybės

Budizme labai dažnai praktikuojamos mantros Taroms. Tai yra moteriškasis nušvitusios sąmonės aspektas. Moteris – Buda. Jos yra nuostabaus grožio būtybės. Jos laikomos „išsivadavimo motinomis“, sėkmės ir gerovės nešėjomis, išvaduotojomis kenčiančių samsaroje (gimimo ir mirties rate).

Į Taras ar hinduizmo dievybes gali medituoti tikrai ne vien moterys. Vyrai taip pat dažnai jas pasirenka kaip savo meditacijos šaltinius. Tara yra sanskrito kalbos žodis, reiškiantis „tą, kuri išlaisvina“.  Galbūt Vakaruose mes ją vadiname Mergele Marija? Atjauta ir meilė apsireiškia tam tikrai kultūrai suprantamu būdu. Tačiau akivaizdu – be šių savybių joks dvasinis tobulėjimas neįmanomas.

Baltoji Tara

Yra žinoma 21 Tara. Centrinė, universalioji ir abstrakčiausioji yra Baltoji Tara. Ji įvardinama kaip aukščiausia atjautos forma ir ilgaamžiškumo suteikėja. Tibeto budizmas teigia, kad įvairios nelaimės, sveikatos sutrikimai ir ankstyva ar nesavalaikė mirtis žmones ištinka dėlto, kad jie neturi sukaupę geros karmos, ypatingai dvasinių nuopelnų. Dvasiniai nuopelnai kaupiami gyvenimas iš gyvenimo, daugelį inkarnacijų.

Dalai Lama yra pasakęs, kad vien atsimindami Baltosios Taros kojas, mes būsime apsaugoti. Į šią Tarą budizmo atstovai dažnai kreipiasi, kai reikia pagalbos išsivaduojant iš fizinių negalavimų bei esant kliūtims dvasiniame kelyje. Tai išminties bodhisatva, nušvitimo motina, maitinanti visų laikų budas.

Lama Phuntsok yra pasakęs, kad sunkiausios kliūtys žmogaus gyvenime yra mintys ir klaidingos projekcijos (prisirišimai, baimės, nepasitikėjimas, puikybė).

Giedodami Baltosios Taros mantrą, mes jungiamės prie deivės-išlaisvintojos Taros energijos – bodhisatvos moteriškame pavidale. Ji visada ateis į pagalbą sunkiose situacijose ir padės mums išsilaisvinti iš mūsų pačių susikurtų negatyvių ir varginančių minčių rato. Mantra kartojama, kai norima įgauti išminties, todėl ji bus ypatingai vertinga sunkių situacijų sprendime ir sprendimų priėmime.

Baltosios Taros Mantra:

OM TARE TU TARE TURE MAMA AH YUH PUNE JANA PUTIM KURU SOHA (SVAHA)

Oṃ Tāre Tuttāre Ture Mama Ayuḥ Punya Jñānā Puṣtiṃ Kuru Svāhā

Mantros reikšmė:

Om – Budos sąmonės skiemuo, jo kūnas, mintys, kalba; Tare – išsilaisvinimas iš Samsaros (gimimo ir mirties ratas); Tuttare – išlaisvinimas iš 8 pavojų; Ture – išlaisvinimas iš ligų; Mama reiškia savastį, taigi šis žodis nukreipiaį vidinę išmintį, teigiamybes ir nuopelnus; Ayuh – gyvenimo trukmė; Punya – dvasiniai nuopelnai; Jana (jnana) – išmintis; Pushtim – augimas, plėtimasis; Kuru Soha – tegul visa tai išsipildo.

Žalioji Tara

Žalioji Tara – kaip motina, kuri visada padeda savo vaikui. Ji vaizduojama sėdinti lotoso soste. Jos dešinė koja atkišta, o pėda padėta ant mažo lotoso. Ji liekna ir grakšti. Pasipuošusi penkialape karūna, kuri simbolizuoja penkias budhas. Penkialapė jos karūna – penkių budų simbolis. Jos plaukai vešlūs ir garbanoti. Dešinės rankos pirštai sudėti į dosnumą simbolizuojančią mudrą, o kairėje ji laiko lotosą. Ji saugo nuo nepalankių aplinkybių ir padeda susidoroti su aštuoniomis baimėmis.

Žaliosios Taros labai populiari mantra valo nuo užtemimų ir gobšumo, atidaro šviežios energijos prašviesėjimo srautą. Ieškantys apsišvietimo turi praktikuoti šią mantrą reguliariai. Žaliosios Taros mantra naudoja tada, kai reikalinga pagalba, kad atlikti sumanymą.

Žaliosios Taros mantra:

OM TARE TU TARE TURE SOHA (SVAHA)

Oṃ Tāre Tuttāre Ture Svāhā

Mantros reikšmė:

Šventasis skiemuo „Om“ – tai Taros prabudimo simbolis. „Tare“ reiškai tą, kuri išvaduoja nuo kančios. „Tutare“ – tą, kuri išvaduoja nuo aštuonių baimių. „Ture“ – tą, kuri išvaduoja iš neišmanymo išmintimi, kuri nukerta kančią. „Soha“ padeda šiai mantrai įsišaknyti praktikuojančiojo prote.

Pabaigai…

Neskubėkite – gyvenkite šiek tiek lėčiau. Moteriškumas labai atsiskleidžia per gebėjimą pajausti, mokėjimą sustoti, nurimti. Pajauskite save, pajauskite dievybes, kurios jus saugo ir laimina, pajauskite gamtą, Visatą, proto tylą, jausmų grožį.

Ir leiskite sau mylėti tai, ką darote. Tai netruks amžinai, tad bent šią akimirką viskas, ką aš galiu padaryti tai pamilti situaciją, kurioje esu. Akirmirką, kuri labai trumpa… Meilės, gerumo ir atjautos visoms!!!