El. Paštas: info@indremarija.lt   Tel.nr: +370 670 61933

Kaip naudoti MALĄ (meditacijos karolius)? Skaičius 108. Simbolinė reikšmė.

Kas domisi meditacija ir bent minimaliai yra susidūręs su dvasiniais meditacijos aspektais, tikrai yra girdėję apie tokį dalyką, kaip MALĄ - meditacijos karoliai. Medituojantys žmonės mėgsta tokius karoliukus nešiotis rankose ar meditacijos metu sukti tarp pirštų.

Šiuos karolius galima labai puikiai pasitelkti įvairioms meditacijos pirmiausia vien dėlto, kad jie puikiai padeda išlaikyti koncentraciją ir susitelkimą, kas dažniausiai būna gan sunku meditacijos metu. Aš pati malą meditacijai naudoju praktiškai kiekvieną dieną, man tai nepakeičiamas pagalbininkas norint susikoncentruoti, išlaikyti dėmesį ir tuo pačiu eiti gilyn į meditaciją.

Na, bet pakalbėjime apie malą nuo pačių pradžių....

Malos paskirtis - maldos, mantros ar pasirinkto teiginio kartojimas skaičiuojant karoliukus. Įprastai jie sudaryti iš 108 karoliukų, nors gali būti ir iš 18, 27 ar 54 karoliukų. Skirtingos tradicijos taip pat naudoja skirtingą skaičių, pavyzdžiui maldos karoliai krikščionybėje  pagrindiniame rožančiaus rate karolių skaičius yra 55 ir ant laisvo rožančiaus galo - 6. Tibete ir Mongolijoje jų - 21, o Japonijoje – 32 (ir reiškia 32 Budos dorybes).

Žiupsnelis meditacijos arba maldos karolių istorijos

"Budistų ir induistų maldos karoliai vadinasi Japa mala. Japa – tai dievybės vardo arba mantros kartojimas, mala – vėrinys. Įvairiuose kraštuose Japa mala turi nevienodą karoliukų skaičių: nuo 108 iki 111. Japa mala skirta šimtui mantrų sukalbėti, o karoliukai, viršijantys šimtą, – padarytoms klaidoms atitaisyti."bernardinai.lt

Įvairiuose šaltiniuose mala pradėta minėti 8 a. pr. Kr. Budizmo raštuose. Manoma, kad iš čia ji toliau sklido į induizmą, islamą, krikščionybę ir kitas tradicijas bei religijas. Krikščionybėje maldos karoliai vadinami rožančiumi, rožiniu (rožės karūna). Jais medituojamos gerosios Jėzaus savybės ir kalbamos maldos.

Šyvos (indų religijos avataras) garbintojai atnešdavo jam vėrinius iš 108-ių šventmedžio vaisių kauliukų. Juos kabindavo jam ant kaklo, puošė jais savo dievą, o kartais dėdavo ant altoriaus. Ir tik vėliau toks vėrinys tapo priemone maldoms skaičiuoti.

"Krikščioniškuosius maldos karolius – rožinį, melsdamasis dykumoje, sugalvojo šv. Antanas IV amžiuje. Tiesa, jo rožinis buvo paprasčiausia virvė su mazgeliais. Romos katalikų rožinį sudaro 60 karoliukų. Ties jais kalbamos „Tėve mūsų“, „Sveika, Marija“ arba „Garbė Dievui Tėvui“ maldos. Rytų krikščionys rožinį naudoja Jėzaus Širdies maldai kalbėti.  Kai kurie protestantai melsdamiesi naudoja 18 karoliukų vėrinį, vadinamą „Gyvenimo perlai“." bernardinai.lt

Kaip naudoti malą meditacijos metu?

Mantros paprastai gali būti kartojamos dešimtis, šimtus ar net tūkstančius kartų. Mala yra naudojama, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į mantros reikšmę ar garsą, o ne skaičiuoti jos pasikartojimus.

Hinduizmo tradicijoje rekomenduojama malos neliesti rodomuoju pirštu. Karoliukų sukimas vyksta su nykščiu ir didžiuoju pirštu. Budizme ši taisyklė negalioja.

Meditacijos metu mala neturėtų nusileisti žemiau bambos.

Atvykę į galvos karoliuką (jis gali būti didesnis už kitus malos apačioje, vadinamas Guru karoliukas), grįžkite atgal į priešingą pusę. Didžiojo karoliuko peržengti nereikia, tiesiog apsukame malą ir kartojame pasirinktą mantrą ar maldą eidami karoliukais atgal.

109-osios granulės ant mala yra vadinamos sumeru, bindu, stupa arba guru karoliukais. Siūlas (sutra) ant kurio suverti karoliukai – tai pirminė, subtili dar nepasireiškusi energija, o karoliukai – materija, daugialypiai pasauliai.

Čia galite įsigyti MALĄ >>

https://www.simboliupasakos.lt/parduotuve?store-page=Malos-c131892251

Kodėl 108?

 • Sakoma, kad tai šventas Budos skaičius. Tai Visatos simbolis.
 • 27x4=108 reiškia 27-as mėnulio stoteles, kiekviena jų dalijama į 4 dalis (Priešpilnis, Pilnatis, Delčia, Jaunatis) arba į 4 paros dalis.
 • 54 raidės sanskrito abėcėlėje turi vyriškąją ir moteriškąją apraišką, Šiva ir Šakti: 54 padauginti iš 2 = 108.
 • Islame skaičius 108 naudojamas kaip reiškiantis Dievą. Tai 108 Dievo vardai.
 • Indijos tradicijoje egzistuoja 108 šokio pozicijos.
 • Žmogaus kūne yra 108 mirtini, skausmingi taškai.
 • 108 ypač garbinamos šventyklos Indijoje.
 • 108 maldos cilindrai pastatyti Katmandu aplink Bodnato stupą, kurią piligrimai apeina 108 kartus, ten yra ir 108 nišos su dievybėmis.
 • 108 eilės perlų brangiausiuose dievų vėriniuose, 108 akmenys.
 • Vedose 108 - sėkmės ir tobulumo skaičius.
 • Saulės diametras yra 108 kartus didesnis nei Žemės.
 • Atstumas nuo Saulės iki Žemės yra lygus 108 Saulės diametrams.
 • Atstumas nuo Žemės iki Mėnulio yra lygus 108 Mėnulio diametrams.

108 sąsaja su 9 ir jų tobulumo apraiškos

Skaičius 108 yra magiškas senovės Vedų matematikos ir numerologijos skaičius.

Pvz., sumuojant skaičių 108 gauname 9 (1+0+8=9). Skaičius 9 mums yra duotas Dievo – tai Nekintamumo, Vientisumo, Tobulybės simbolis.

Bet kokį skaičių dauginant iš 9, gautos sumos skaičius sudėjus visuomet gausime 9!

Pvz.:

2 x 9 = 18;  1 + 8 = 9

11x9=99;  9+9=18;  1+8=9

285 x 9 = 2565;  2 + 5 + 6 + 5 = 18;  1 + 8 = 9

Astrologijoje 9x12=108 reiškia 9 pagrindines planetas, kurios pereina pilną ratą, pabūdamos visuose 12-oje Zodiako ženklų.

"Numerologijoje skaičius devyni yra sėkmės ir išminties, įgyjamos per patyrimą, simbolis. Žmogus, tokią patirtį turintis, pasak mūsų protėvių, yra dukart gimęs – pirmą kartą, žaliu lapeliu, antrą kartą – balta drobele.

„Pitagoriečiai vadino devynetą „vandenynu ir horizontu“, nes jame buvo visi skaičiai ir nė vieno už jo, kaip ir vandenyne (…) Juk po 9 eina 10. O ir visų skaičių šaknys, gaunamos sudedant jų dėmenis, negali pasiekti skaičiaus, aukštesnio nei 9. Taigi, jis grįžta pats prie savęs, kaip vanduo į vandenyną. (…) Nesvarbu, kiek mes išmoksime, turime grįžti prie savo ištakų dešimtuke, ir taip susidaro niekada nesibaigiantis būtovės ratas, kuriame, kai pasibaigia vienas ciklas, kitas prasideda nuo to paties taško, tik aukštesniame lygmenyje, spirale kildamas aukštyn nuo 1 iki 9. Kiekvienas mūsų pasiektas 9 yra pašventimas į naują ciklą.“ (S.B.Lawrence. Slaptasis numerologijos mokslas, Vilnius, 2009, p. 223).

Skaičius devyni simbolizuoja Pašventimą. Tai skaičius, kuris simboliškai žymi perėjimą į naują kokybę, naujus virpesius bei tų virpesių įtvirtinimą. Kitaip tariant, atgimimą, antrąją gimtį nauju, dvasiniu pavidalu." Gintaras Narajanas, yogi.lt