Ši meditacija moko meilės ir gerumo ne tik sau pačiam, bet ir aplinkiniams žmonėms, net ir tiems, kurių mes nemėgstame ir su kuriais nenorime bendrauti. Originalus šios meditacijos pavadinimas Metta Bhavana. Metta, išvertus iš Pali kalbos, reiškia meilė, gerumas, draugiškumas.
II jogos principas yra NIYAMA – saviugda ir vidinė disciplina. Pats ugdymo procesas yra daugiakryptis ir daugiaplanis. Save ugdyti galime įvairiais aspektais: socialiniu, kultūriniu, bendražmogiškuoju, profesiniu, etiniu ir t.t.
Meditacijai nereikia namelio ant jūros kranto, vienuolyno ar kalnų trobelės. Turėkite savo kampelį. Pavyzdžiui, aš namuose svetainėje turiu savo nedidelę erdvę, kurioje atėjusi medituoti pasitiesiu pleduką, užsidegu žvakę ir sėdu medituoti. Tiek užtenka.
Žodis“Joga” (skr. योग = yoga) reiškia jungtis. Atrodo žodis lyg ir paprastas, aiškus. Tačiau jungtis su kuo? Prie ko? Dėl ko? Daugelyje šaltinių nurodoma, kad jungtis su dieviškąja energija. Aišku?Ne? Man irgi.Klausimas, o kaip atrodo dieviškoji energija? Kas yra dieviškoji energija?