El. Paštas: info@indremarija.lt   Tel.nr: +370 670 61933

Penki Elementai - jų pasireiškimos formos Tavyje. Kaip juos balansuoti?

penki elementai

Tibeto medicinoje yra įvardijama, kad psichinė ir fizinė sveikata tai pusiausvyra tarp pranos (gyvybinės energijos) ir 5 elementų. Žmogaus tikslas išlaikyti elementų pusiausvyrą ir gebėti įvaldyti savo paties energiją. Prana nėra tik kvėpavimo pratimai kaip dažnai galvojama. Ji valdoma per įvairius fizinius pratimus, meditacijas, taip pat kvėpavimą, tinkamą maisto pasirinkimą ir t.t.

5️⃣ ELEMENTAI (oras, žemė, vanduo, ugnis, erdvė) reiškiasi minčių, emocijų pavidalų, jie tampriai susiję su vidaus organais, taip pat su tuo, ką regi mūsų akys išorėje, ką jaučia kūnas, apskritai, su visa Visata.

Garsus graikų filososofas Empedoklis yra pasakęs, kad šiuos elementus judina meilės ir neapykantos jėga. Manau, kad čia galime pritarti šiam nuostabiam filosofui, nes patys puikiai žinome, kaip mus ir mūsų sveikata veikia šios dvi galingos jėgos 🙂

Čia šiek tiek informacijos apie elementus ir jų pasireiškimą, kad galėtumėte bent kažkiek patys sau padėti 🙂

🌀ORAS. Harmoningas veikia: jaučiamas lengvumas, gaivumas, lengvai keliaujama per transformacija, neužtringama viename etape, komunikabilumas, skvarbumas ir įžvalgumas, lankstumas.

Išsibalansavimas: jaučiamės įstrigę situacijose arba savo emocijose, pasitenkinimo stoka, lengvai veikia išorinė įtaka, sunku “nusėsti” vienoje vietoje. Suaktyvėjęs nerimas, nerimastingos mintys, netikros baimės.

🔥UGNIS. Harmoningas veikia: entuziazmas, linksmumas, gyvas, net šiek tiek vaikiškas džiaugsmas, stipri valia, gera nuotaika, greitumas, šiluma kūne, palaimingumas, orgazmiškumas, širdies šiluma.

Išsibalansavimas: greitas susierzinimas, pyktis, agresija, gyvybiškumo, energijos trūkumas, džiaugsmo nebuvimas, nejaučiamas gyvenimo malonumas, vidinis “užgęsimo” jausmas. Sunku inicijuoti ir užbaigti dalykus, sunku užmigti, būti tyloje.

⛰️ŽEMĖ. Harmoningai veikia: jaučiamės įsižeminę, stabilūs, aiški fokusacija, gebėjimas išlaikyti susitelkimą, pastovumas, buvimo (būties) džiaugsmas. Gebėjimas veikti, ne tik svajoti.

Išsibalansavimas: abejingumas, nuobodulys, gobšumas, finansų išsibalansavimas, panikos atakos, nerimas, nuolatinės abejonės, negebėjimas priimti sprendimo, nestabilumas, persimiegojimas, prislėgtumo jausmas, per didelis užsispyrimas.

💧VANDUO. Harmoningas veikia: taikumas, tolerantiškumas, kūrybingumas, švelnumas, komforto jausmas būnant su savimi, rūpestingumas, širdies gailestingumas, ramybė, tekėjimas, vidinės švaros pojūtis.

Išsibalansavimas: nesijaučiama gerai būnant su savimi, aukos pozicija, per didelis sentimentalumas, jausmai labai greitai keičiasi, trūksta fantazijos, nepavyksta suvokti savo emocijų, trūksta vidinio komforto, nuolatinis nepasitenkinimas įvairiomis situacijomis.

🌌ERDVĖ. Harmoninguma veikla: atvirumas pasauliui, naujovėms, kitoniškoms idėjoms, kitų žmonių realybės priėmimas, lankstumas, džiaugsmingumas, vidinės erdvės pojūtis.

Išsibalansavimas: iššūkiai ir sunkumai iškilę gyvenime atrodo neįveikiami ir labai sunkūs, kategoriškumas, visažinystė kaip kas turi gyventi, kas teisinga ir kas ne - pagal savo susikurtą istoriją, pasimetimo, atskirumo nuo pasaulio jausmas, atvirumo stoka, įsižeminimo trūkumas.

🧬BALANSAVIMAS

🌀ORAS. Kvėpavimo pratimai, koncentracijos meditacijos, sotūs, šiltas maistas. Vaikščioti šiltai apsirengus. Pasidžiaugti vėju. Leisti sau turėti malonius ir šiltus pokalbius su draugais ar šeimos nariais.

🔥UGNIS. Tiesos kalbėjimas - melas naikina ugnies elementą, leisti sau juoktis, užsiimti veiklomis, kurios žadina džiaugsmą, pakylėja sielą. Namuose deginkite žvakes, židinį. Turėti aktyvias fizines veiklas.

⛰️ŽEMĖ. Šį elementą harmonizuoja nuosaikūs masažai, karčios ir aštrios žolelės. Augalų priežiūra, su meile dirbami kasdieniai darbai. Disciplinos laikymąsis savo dienoje. Turėti dienos planą ir jo laikytis, būti fiziškai aktyviems, vartoti šiltus skysčius.

💧VANDUO. Emocijų paleidimo meditacijos, malonios ir raminančios vandens procedūros, harmoningos namų alinkos susikūrimas. Ramios, klasikinės muzikos klausymas. Išeiti pasivaikščioti ar tiesiog pabūti prie vandens telkinių.

🌌ERDVĖ. Buvimas gryname ore, kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, ypatingai atvirose vietose, kalnuose, piliakalniuose, lankyti šventas vietas, piigriminės kelionės.