El. Paštas: info@indremarija.lt   Tel.nr: +370 670 61933

Patogių Žmonių Šalyje… Arba Žinojimas, Kaip Kiti Turi Gyventi Ir Elgtis

Maratonas

Nuolat ieškome patogumo. Baldai turi būti patogūs, telefonai, automobiliai…. ir, žinoma, žmonės. Šiame informacijos, seminarų ir kursų amžiuje turime klodus informacijos, kaip sėkmingai pasiekti tikslus, kaip tapti moteriška, vrišku, šeimynišku, karjeristu ar cirko artistu. Kiekvienam pagal poreikį.

Tas gerai, kad augtume informacija labai reikalinga, nes retas mūsų auga harmoningose šeimose, kur galime gauti kokybišką informaciją, kaip kurti santykį, elgtis sociume, valdyti emocijas ir t.t. Ne tėvai ar seneliai čia kalti, kad tu dalykų nemokame, jie juk patys nemokėjo. Mes palaiminti, kad turime priėjimą prie šios informacijos, jie neturėjo, tad darė, ką gali geriausia savo laiku, kaltinimams ir priekaištams čia ne vieta.

Patogių žmonių šalyje…

Grįžtant prie patogumo temos…. Laviname save, tobuliname save, o kartais ir ne… Bet problema tame, kad augdami mes norime keisti žmones aplink save, t.y. padaryti juos patogiais mums. Vaikus mokome nerėkti, sėdėti gražiai, elgtis tvarkingai, būti gera mergaite/ berniuku… Ach… Kad tik netrukdytų…. Nes jei verks, reikės raminti, o kartais mes nežinome, kaip…

Gatvėje šauks…. Reikės kalbėtis – MANDAGIAI! Nežinome, kaip…. Todėl dažnai “gesiname” vaikus. Juos nutildome, pasakome jiems, kokie jie turėtų būti (atsakingi, gauti dešimtukus, garsiai nekalbėti, nebėgioti). Žinoma, mes daugiau matome, daugiau suprantame, tačiau vaikai taip pat labai protingi mechanizmai, neverskite jų būti SAVO KLONAIS.

Jie yra jie. Ne jūs. Padėkime jiems augti, atrasti sąvastį, o ne kurti savęs kopiją. Šalia jūsų – SUAUGĘS ŽMOGUS – tik kūnas mažas, jausmai galingi, akiratis platus, tik patirties galbūt mažiau.

 

Suaugusiųjų pasaulyje patogumo reikalavimai taip pat išlieka. Mylime artimus žmones, kol jie mums yra patogūs ir atitinka mūsų susikurtas iliuzijas, lūkesčius ir VIDINIUS pageidavimus ir REIKALAVIMUS.

Jei neatitinka, pykstame, priekaištaujame, kaltiname, nustojame mylėti. Hmm… Visgi tikra MEILĖ MYLI… Leidžia klysti, augti, griūti ir mokintis. Tuo pačiu nuoširdi meilė neleidžia skriausti ir savęs. Kartais meluojame sau sakydami, kiek aš visko daug leidžiu kitiems, o patys lyg ir kankinamės, tai čia tiesiog aukos vaidmuo. Jį reikia iškrapštyti iš savęs.

Kai nuoširdžiai mylime, atsiranda pokalbiai, apie tai, ką galėtume nuveikti geresnio vardan gražaus santykio, be kaltinimo, be priekaišto. Nesvarbu pokalbis vyks su antra puse ar artimu draugu. Labai dažnai pamirštame, kad į santykį ateiname mylėti, būti kartu, džiaugtis ir tuos gražius dalykus “nuskandiname” savo nepasitenkinimo liūne.

Atsakomybė, sprendimas ir leidimas augti sau ir kitam

Santykyje su žmonėmis turi sutapti mūsų vertybės, tačiau jei aš medituoju, man nebūtina, kad šalia žmogus darytų tą patį, jei aš valgau žaliavalgiškai, nereikalauju to iš kito žmogaus, lankau jogą, tenisą ar šokius, darau tai dėl savęs, o ne, kad kitą priversčiau daryti tą patį.

Kiekvienam savo pamokos, kiekvienam savas greitis. Vieni lėčiau auga, kiti greičiau, vieni mokosi ramybės ir atsipalaidavimo, kiti stipraus išjudėjimo. Prievartos čia būti negali. O jei sakote, kad mano artimas žmogus tinginys, tik guli ant sofos per dienas, paklauskite savęs, ko aš mokausi iš šio žmogaus, ką jis man rodo ir kodėl aš nusprendžiau būti su tokiu žmogumi.

 

Jau nebe viduramžiai ir negyvename Indijoje, kur tėvai išrenka sutuoktinį ar draugus. Jei patys pasirinkome būti viename ar kitame santykyje, tai YRA MŪSŲ SPRENDIMAS, tad prisiimkite atsakomybę už savo sprendimą ir auginkite save.

Laistykite save žiniomis ir kuo gausiau. Jei kažko nežinome, tai ne misterija išmokti. Nemoku bendrauti su vaiku, einu mokintis, nežinau, kaip susitvarkyti su emocijomis – einu mokintis, nežinau, kaip iškepti blynus – einu mokintis.

Žinios ir praktika – du sparnai būtini gražiam skrydžiui. Ir žvilgsnis į save. Pasikeistęs jūsų vidinis pasaulis, keis likusį pasaulį. Nekurkite savo klonų, leiskite žmonėms būti, o jei jaučiame, kad nebe pakeliui, kad išsiskiria požiūriai, su meile paleidžiame. Kas tikra, nedings, kas reikalinga sugrįš, kas turi ateiti – ateis.

Om Om Om 

Meilė Meilė Meilė