El. Paštas: info@indremarija.lt   Tel.nr: +370 670 61933

3 Patarimai, Kaip Išmokti PASITIKĖTI SAVIMI

Pasitikėjimas savimi

Pasitikėjimas savimi – toks lyg ir elementarus dalykas. Atrodo, mes pasitikime savimi… Kažkiek…Kartais…Gal… Pasitikėjimą savimi labai gerai PARODO SITUACIJOS. Kol sėdime namuose ant sofkutės, priešais televizoriaus ekraną komentuodami kitų žmonių gyvenimus, ši tema mus aplenkia arba tiesiog ramiai tūno kamputyje.

Darbo pokalbis, nepažįstamo asmens užkalbinimas, pirmas pasimatymas, prašymas padidinti atlyginimą ir… širdis kulnuose. Taip, mes labai drąsus pasakyti kitam: “Eik, pastovėk už save/ prašyk/ užkalbink/ pasakyk, kad tau priklauso…” Bet kai tas pats reikalas atsisuka į mus, tampame lyg bailūs stirniukai.

O gal… vieni tampa tais stirniukai, o kiti kaip tigrai lieka stabilūs ir ramūs bet kokioje teritorijoje, bet kokioje situacijoje. Tad iš kur gauti tos stiprybės, to tikėjimo savimi, kai labiausiai jo reikia.

Tai IŠMOKSTAMA, BET… reikia kartas nuo karto drąsiai lipti ant tos baimės, nes kito kelio ją sutraiškyti nėra.

1 BŪDAS – KŪNO POZICIJOS ĮVALDYMAS

Sąmoningai nesirinkdami kūno pozicijos, mes galime patys save viduje menkinti arba, priešingai, galime save kaip reikiant pastiprinti. Harvardo universiteto Socialinės psichologijos ekspertė Amy Cuddy siūlo išmokti kiekvienam žmogui įvaldyti GALIOS pozas.

Ši mokslininkė nuodugniai tyrinėjo, kaip pasirinkta kūno pozicija veikia mūsų mintis ir emocijas. Pasirodo sąsaja yra milžiniška ir vien pakeitę kūno padėtį, mes galime padaryti DIDŽIULĮ PERVERSMĄ SAVO GYVENIME.

Sukryžiuotos kojos, sunertos rankos, nuleista galva, nusmukę pečiai siunčia į smegenis signalus, kad esate menkas ir niekam tikęs padaras.

Tikrai norite toks būti? Ne, tuomet pakeisti kūno padėtį. Kaip jaučiatės, kai būnate laimingas? Ar tikrai sėdite nuleidęs galvą? Ne  Elkitės kaip NUGALĖTOJAS kiekvieną gyvenimo akimirką, o ne sukumpęs diedukas prie kompiuterio ekrano. Ar kada pastebėjote vaizduojamus dievybių atvaizdus? Jos spinduliuoja galia, vien dėl savo laikysenos, mokinkimės iš jų :)

LABAI PAPRASTAS PRATIMAS. Kuomet jaudinatės prieš darbo pokalbį, svarbų susitikimą, pasimatymą, susirinkimo vedimą, kelias minutes sąmoningai pastovėkite galios pozicijoje. MINIMALIAI BENT 2 MINUTES.

Pakelkite smakrą aukštyn, pasidėkite rankas ant juosmens arba sukryžiuokite jas už kaklo, galite kojas plačiau pasidėti. Būkite nugalėtojas. Nuotraukoje viršuje matomos galios pozos, apačioje – menkumo.

Pasirinkite, kurioje pusėje norite būti :)

2 BŪDAS – IŠSIKAPSTYMAS IŠ AMNEZIJOS IR MENKUMO NUOSTATOS

Tikrai nepaprastai myliu Jogos sistemą ir filosofiją. Ne vien todėl, kad tai tobula saviugdos sistema, bet čia yra vienas esminis momentas, kuris GALI PAKEISTI KIEKVIENO IŠ JŪSŲ GYVENIMĄ. Jogos sistemoje žmogus nėra menka ir nuodėminga būtybė bijanti pragaro, laukianti, kol pagaliau iš šios klampios mokyklos  pavadinimu “Žemė” galės keliauti į rojų.

Jogos sistemoje pats žmogus yra Dievas, tobula būtybė. Visa sistema paremta tuo, kad jūs patys tai pamatytumėte ir prisimintumėte. Ir pamatytumėte ne tik savyje, bet ir kituose. Einant jogos keliu (čia kalbu apie jogos filosofiją, o ne asanas (pratimus)), jums teks pamiršti, kad esate mirtingas, nuodėmingas, menkas ar bailus. Baimei vietos čia nėra.

Turime nusimesti menkumo kaukes. Menkumas yra tik dar vienas ego darinys, aukos pozicija. Kaip pasipūtimas yra egoizmo forma, taip menukas yra lygiai tas pats, tik kitoje svarstyklių pusėje.

Jei tikite, kad esate siela, kuri nuolat gimsta, ko tuomet bijote? Darbdavio, nes bijote paprašyti laisvos valandos savaitėje? Prieiti prie nepažįstamo žmogaus? O gal jūs jau pažįstami, tik to nepamenate?  

Jei tikite, kad siela amžina, patikėkite ir tuo, kad jus supantys žmonės nuolat tie patys, situacijos tos pačios, tik gaunate galimybę į jas kitaip pažvelgti, išmokti naujų reakcijų.

Jei tikite, kad esate Dievo vaikas, tai ir elkitės kaip Dievas. Tiek su savimi, tiek su kitais Dievais. Jūs jau milijoną kartu buvote gimęs, milijoną kartu miręs, tad ar tikrai verta bijoti eilinių situacijų, žmonių ar drąsių sprendimų? 

3 BŪDAS – TEISINGAS ŽODŽIŲ PASIRINKIMAS

Nuolat stebėkite savo žodyną. Meskite iš jo visokius menkumą lyg piktybinį vijoklį auginančius žodelius: “Ką aš žinau… Gal norėčiau… Gal galėčiau… Gal pavyks… Nežinau… Čia ne man… Man nepavyks… Turbūt galėčiau… Pasistengsiu…” Turbūt daugelį jų esate girdėję. ABEJOJAME SAVIMI. Kodėl Kam?

Ar pats norėtumėte būti su tokiu žmogui, kuris dėl nieko neapsisprendžia, nesiryžta, nepasitiki savimi, mykia, nesuima gyvenimo į savo rankas, skundžiasi. Greičiausiai, kad ne. Tai ir patys tokiais nebūkime. Jei nežinote, kaip nustoti jaustis silpnu, atkreipkite dėmesį į savo žodyną. Kiek jame pasitikėjimo savimi?

Nuolat sau priminkite, koks nuostabus esate, pagirkite save, pasidžiaukite savimi. Išmeskite iš žodyno visokius NEŽINAU… GAL…TURBŪT… Apie save ir savo gyvenimą turite žinoti daug, o ne GAL.

Pagirkite save už mažas permainas, nedidelius žingsnius, smulkmenas, padėkokite už jas sau ir kitiems.

///////////////////////////////////////////////////////////////////

Stebėkite savo gyvenimą ir, jei kažkas netenkina – KEISKITE – SAVE – ELGESĮ – ŽODŽIUS – MINTIS. Sukurkite savo pasaulį, tokį, kuris bus tobulas jums, kuriame būsite drąsūs ir ryžtingi. Būkime jogais, būkime tais, kurie kuria, tais, kurie Dievo vaikai, tais, kurie tobuli. TAIS, KURIE TIKI IR PASITIKI – SAVIMI – VISATA – GYVENIMU.