El. Paštas: info@indremarija.lt   Tel.nr: +370 670 61933

ENERGETINIAI KŪNAI, Arba Subtilioji Žmogaus Anatomija

Mineralų ratas Tylos stovykloje

Žmogus nėra tik fizinis kūnas. Kiekvienas mes esame ypatingas ir tuo pačiu labai unikalus energetinis darinys. Tik nedaugelis turi gebėjimą matyti žmogų supančius energetinius kūnus. Todėl mums gan sunku patikėti tuo, ko nesame regėję. Bet tikrai esame pajautę…

Moksliškai žmogaus energetiniai kūnai vadinami elektromagnetiniu lauku, kurį mokslininkai nuolat tiria ir labai puikiai fiksuoja įvairiais aparatais. Stebi kūnų reakcijas ir judėjimą, žiūri kaip jie keičiasi nuo emocinio fono, aplinkos faktorių, meditacinio susitelkimo ir t.t.

Mūsų energetiniai kūnai plečiasi ir aktyvėja nuo mūsų pačių susikūriamo sąmoningumo. Jei norime suvokti ir pažinti save, augti, evoliucionuoti, turėsime atsisukti į savo vidų bei pradėti maitinti Sielą ir Dvasią. Dauglio mūsų akys žiūri tik į išorę. Matome įvykius, situacijas, žmones, tačiau neanalizuojame priežasčių, nemedituojame, nesigiliname ir sustojame. Visgi, kaip rūpinamės fiziniu kūnu, taip, norėdami siekti aukščiausios laimės, turime rūpintis ir dvasiniais savo turtais.

Visus kūnus subalansuoti ir harmonizuoti padeda fizinio kūno priežiūra, sveika mityba, mineralai ir jų eliksyrai, aromaterapija, malda, meditacija, šventraščių studijavimas ir Nušvitusių mokytojų raštų studijavimas.

Energetinių kūnų veikla

Kuo mes sąmoningiau gyvename, tuo sąmoningiau veikia ir visa mūsų subtilioji sistema. Žmonės dažnai nori apsivalyti aurą, jautresni jaučiasi lyg būtų aplipę nešvarumais, kai kurie jaučiasi išsiderinę, tačiau ne fiziškai, būna kitoks pojūtis, kurį kartais sunku nusakyti. Labiausiai čia gelbsti sąmoningas gyvevimas, t.y. emocijų susitvarkymas, pykčio, pavydo, nuoskaudų nesinešiojimas, minčių stebėjimas ir transformacija, sveika mityba, mankšta, sportas, malda, meditacija, harmoninga gyvenamoji aplinka.

Savo gyvenime turime tapti genijais – pasirūpinti visomis sritimis, tiek materialinę gerove, gražiais santykiais su žmonėmis, tiek dvasiniu augimu. Viskas turi vykti išvien. Išsibalansavimas atsiranda tuomet, kai stipriai apleidžiame kažkurią savo gyvenimo sritį. Jums nereikia būti aiškiaregiu ar magu, būkite sąmoningu ir savo gyvenimu besirūpinančiu žmogumi, išmanykite save, pažinkite save ir veikite iš savęs – čia jau didelis žingsnis į save.

Susibalansavę gyvenimą, norėsime kilti vis aukščiau, nes tada aiškiai pradėsime matyti, kad yra vis daugiau ir vis gyliau. Visata galinga, didelė, turinti savyje daug sluoksnių ir pasiruošusi visa tai parodyti tam, kuris nuoširdžiai nori tai pamatyti.

Grįžkime prie subtiliųjų kūnų….  “Eilinio vidutinio žmogaus subtilieji kūnai gali siekti 60 cm., o  dirbančio su savimi – 120-160 cm., tikrai dvasingo, turinčio misiją žmogaus – 3 metrus ir daugiau.” Kuo daugiau žmogus užsiima dvasinėmis praktikomis ir jaučia vidinę tvirtybę, tuo kūnai tampa ryškesni, švaresni ir platesnį. Visgi, tikslas ne kūnus energetinius platinti, o plėsti sąmoningumą, atjautą bei meilę, tuomet viskas vyksta labai natūraliai.

Eterinis kūnas – žmogaus apvalkalas

Eterinis kūnas apsaugo fizinį kūną nuo neigiamų aplinkos įtakų, todėl yra kaip apvalkalas, saugantis nuo įvairaus pobūdžio pažeidimų. Todėl būtina išlaikyti jį stiprų ir švarų, norint nesirgti ir lengvai nepasiduoti svetimoms įtakoms. Tai tiksli fizinio kūno kopija. Jis atkartoja šį siluetą, išeidamas už jo ribų 3 -5 cm. Jis susideda iš ypatingos rūšies materijos, vadinamos eteriu. Eteris užima tarpinę padėtį tarp kūniškos materijos, iš kurios susideda mūsų pasaulis, ir iš dar subtilesnių nei eterinė materijos rūšių.

Šis kūnas padeda kovoti su paveldimomis ligomis ir virusais. Jam nusilpus, karminės problemos, esančios subtiliuosiuose kūnuose, materializuojasi, t.y. tampa įvykiais arba ligomis.

Pasak R. Steinerio, žmogus su silpnu eteriniu kūnu linkęs tuščiai plepėti, o tai veda į banalumą. Sveiko žmogaus eterinis kūnas beveik auksinis, o sergančiojo – rudas arba rausvas.

Aktyvų eterinį kūną žymi puikus tonusas, stiprus imunitetas. Nuovargio sindromas – ženklas, kad eterinis kūnas išsekęs. Mes susergame tik tada, kai įvyksta rimti eterinio kūno pažeidimai. Alkio jausmas rodo, jog eteriniam kūnui reikia kuro.

Mineralai stiprinantys šį kūną: agatai, amazonitas, auksas, fluoritas, jaspiai, karneolis, lauko akmenys, sodalitas, šerlas, titnagas, hematitas.

Rytinės meditacijos metu apatartina apžiūrėti savo eterinį kūną ir 5 min. susikoncentruoti į jį, įivaizduojant kaip auksinį “kailį”, gaubiantį visą fizinį kūną. Tai ypač naudinga dažnai sergantiems, jautriems aplinkos įtakai žmonėms.

Eterinį kūną stiprina sveika mityba, sportas, kvėpavimo pratimai, aktyvi fizinė veikla, buvimas gamtoje (toliau nuo miesto).

Astralinis, arba emocinis kūnas

Šis kūnas atsakingas už emocinį ir psichologinį saugumą, santykius su tėvais, už asmenybės stabilumą ir apsaugą nuo praeitų gyvenimų problemų įtakos. Jį sudaro jausmai, emocijos ir aistros. Ne tik tos, kurias išgyvename,bet ir tos, kurias paveldėjome gimdami ar atsinešėme iš praeitų gyvenimų. Dažnai jų nesuvokiame, netgi nejaučiame, tačiau kartais jos išsiveržia mums patiems netikėta reakcija.

Astralinis kūnas – tai pirmieji vartai, uždarantys priėjimą prie praeitų gyvenimų ir informacijos. Čia fiksuojama karma su įvairių gyvenimu priešinga lytimi, emociniai ryšiai, jų pasekmės. Tai emocijos, baimės, nuotaikos. Šis kūnas analogiškas vandenynui – gali būti ramus, gali – ir audringas. Per šį kūną mes mokomės mylėti. Kuo kūnas audringesnis, tuo sunkiau mylėti. Tai įmanoma tik jam rimstant.

Labai emocingiems žmonėms, jis gali būti vyraujantis, t.y. įsiskverbti į kitų kūnų įprastą teritoriją. Tada žmogus nebesugeba objektyviai matyti nei savęs, nei situacijų, jo psichika lengvai pažeidžiama. Vidutiniam žmogui jo dydis yra nuo 20 iki 50 cm., emocingo žmogaus apie metrą i gerokai daugiau.

Astralinis kūnas – kuria mūsų jausmus, nuotaikas, aistras, norus, vizijas. Mes nematome astralinio pasaulio, bet jame gyvename, nes jaučiame, mus užvaldo aistros ir geismai.

Po mirties astralinis kūnas pasilieka žemėje, jis gali įgauti tam tikrus matomus pavidalus – vaiduoklių, vėlių, antgamtinių būtybių,siaubų. Kuo daugiau mes kontaktuojame su astraliniais padarais – tuo labiau juos maitiname savo gyvybine energija, duota mums kūrybai ir meilei.

Mineralai: ametistinis kvarcas, dūminis kvarcas, rožinis kvarcas, mėnulio akmuo, morganitas, smaragdas.

Per stiprias emocijas ramina: chrizokola, geltonas ir žalias kalcitai, nefritas, titnagas.

Auklėja emocijas: lazuritas, sodalitas.

Astralinį kūną aktyvina maudynės šaltame vandenyje, vaikščiojimas basomis, meno terapija, nuoširdus bendravimas, masažas, autentiški šokiai, teigiamos emocijos ir gražūs siekiai. Norus derėtų nukreipti į gėrį ir grožį, meilės kūrimą aplink save.

Astralinio kūno sveikata – tai neišsenkantis optimizmas, aktyvumas, atviros vaikiškos emocijos, trykštantis gyvenimo džiaugsmas. Astralinę energiją “vagia” pyktis, pavydas, širdgėla, nuoskaudos, negebėjimas atleisti. Teigamų emocijų stygius veda į depresiją, apatiją. Šiuolaikinės, sparčiai intelektualėjančios (mentalinės) visuomenės rakštis – emocijų suvaržymas. Iš čia – bėgimas į alkoholį ir narkotikus, teikiančius astralinę energiją.

Mentalinis – minčių kūnas

Kiekviena mūsų mintis irgi yra kūnas, kuri į gyvenimą pritraukia tam tikrus įvykius, situacijas ir žmones. Mūsų galvoje nuolat sukasi galybė minčių, jei šis kūnas neprižiūrimas, išorinis gyvenimas gali darytis panašis į chaosą ir nevaldomų įvykių virtinę. Minčių sankaupos materializuoja įvykius. Ne veltui sakoma: “Kaip viduje, taip ir išorėje”. Tad, jei norite harmoningos išorės, vidus turi būti prižiūrimas, nuolat atnaujinamas ir transformuojamas.

Kosmologijoje yra nurodomas Evoliucijos dėsnis, kurį mes kiekvienas turime įgyvendinti. Jei savanoriškai nesitvarkome minčių pasaulio, neatnaujinamež inių, neužsimame savistaba ir saviugda, gauname pamokų iš išorės. Tuomet tos pamokos integruojasi viduje. Keliaujeme atvirkštiniu keliu, bet mokymasis vyksta – tik priverstinai.

Kriya yogos ashramas | Indija, Rishikeshas

Kuo nuobodesnės ir sunkesnės žmogaus mintys, tuo pilkesnės ir vienodesnės struktūros yra žmogaus mentalinis kūnas. Kūrybingo žmogaus mentalinis kūnas kibirkščiuoja. Kūrybinio proceso metu ir transformuojant energiją, diapazonas siekia nuo sidabrinių, auksinių žvaigždučių iki ištiso  kibirkščiuojančio fejerverko.

Jeigu mes išsiugdę pastovų neigiamą įsitikinimą (pavyzdžiui, mūsų valdžios arba artimųjų atžvilgiu) ir jis palydimas toli gražu ne švelniausiomis emocijomis, tai atitinkama minties forma pasipuoš purvinomis emocinio kūno spalvomis. Minties forma gali būti nestabili, jeigu mūsų žinios arba įsitikinimai yra netikslūs arba neaiškūs. Ir atvirkščiai, ji yra visiškai tiksliai apibrėžta, jeigu mūsų įsitikinimai – pastovūs, aiškūs ir išbaigti.

Dirbančiųjų su aukštesnių pasaulių (mentalinio arba kauzalinio, aukščiausiai Šviesos astralo lygiais) energija šis kūnas paprastai stipriai išvystytas. Jis veikia kartu su kitais aukštesniais kūnais. Čia paveiksliukų nėra. Tai jau Žinojimo sritis.

Mineralai: ametistas, azuritas, chrizokola, citrinas, dūminis kvarcas, kalcitai, kalnų krištolas, lazuritas, safyras, sodalitas, turkis.

Dogmatizmui arba įkyrioms mintims raminti: amazonitas, malachitas, moldavitas, morganitas, prazemas, smaragdas.

Šį kūną vysto: saviugdos, psichologinė literatūra, mokslinių tekstų analizavimas, minčių stebėjimas ir sąmoningas keitimas, mokymąsis, savęs pažinimas.

Kauzalinis arba Paskirties išsigryninimo kūnas

Jame yra žmogaus gyvenimo Programa arba Idėja. Tai savos paskirties atradimo kūnas.Gyvenant pagal Paskirtį, iš Visatos ateina viskas, kas reikalinga jai įgyvendinti. Tada žmogus jaučiasi laimingas. Jei gyvenama ne pagal savo Paskirtį arba Programą, šis kūnas funkcionuoja silpnai. Lydi jausmas jog kažkas daroma ne taip. Šis kūnas visada ima pulsuoti prieš lemtingą įvykį ar susitikimą, susijusį su Idėja ar Programa.

Per jį galima kontaktas su Aukštesniuoju Aš. Šį kūną atgaivina tikra malda arba kelionės į šventas vietas. Tai skatina pagrindinės žmogaus idėjos budimą ir jos realizaciją.

Žmogus su išvystytu kauzaliniu kūnu mato įvykį kaip priežasties pasekmę, o ne išimtą iš konteksto. Kuo kūnas labiau išsivystęs, tuo giliau įžvelgiamos priežastys. Analizė čia atliekama ne protu, bet matoma širdimi. Tokio žmogaus sąmonė pakankamai plati, kad suvoktų, jog viskas Visatoje turi prasmę ir priežastis, o jis pats yra neatsiejama jos dalis, kaip ir bet kuri kita siela.

Kauzalinis kūnas plečiamas nuoširdžiai meldžiantis, medituojant, suvokiant savo paskirtį ir tikslus, skaitant bei įsisamoninant įvairių religijų šventraščius bei juos analizuojant, nagrinėjant sąmonę budinančią literatūrą, įvairiose kultūrose gyvenusių Šventųjų, Išminčių, Pašvestųjųarba jų Mokinių raštus bei jų gyvenimo aprašymus. Tai darant ima “atsigauti” ir budhi bei atmos kūnai.

Akmenimis šis kūnas neveikiamas.

Budhi arba Sielos kūnas

Čia gludi sielos užduotis. Jei Kauzaliniame kūne yra bendra realizacija, programa ir su tuo susiję įvykiai, tai šiame kūne sielos Misija. Čia ir ryšys sus savo Monada, Šis ir kitas kūnai daugeliui žmonių – tik užuomazgos (iki 5-10 cm). Kai kurie gali jo visai neturėti. Šis kūnas vystosi, plečiantis suvokimo riboms..

Žmogus ima susivokti esąs mažytė Kūrinijos dalelė, tačiau kartu supranta, jog kiekviena dalelė savyje slepia Kūrėjo potenciją. Toje beribėje Kūrinijoje jis visus ima matyti Kūrėjais, todėl ir pats stengiasi tai daryti bei skatinti kituose tą sielos šauksmą, kurį pats išgirdo.

Čia surašytos visos sielos patirtys per daugybę inkarnacijų. Kaip tai buvo vykdoma, slypi Kauzaliniame kūne. Šitie vartai atsiveria tik tiems, kurie dabar suprato savo Paskirtį, ir tik tiek, kiek iš tikrųjų to reikia. Proto prašymu atsiveria tik astralinio kūno vartai, tačiau ta informacija neišsami ir nepaaiškinant esmės. Budhi kūne slypinti informacija paprastai apsiriboja vienu, dviem paprastais sakiniais be jokio emocinio atspalvio.

Per Budhi kūną gali būti rašomos knygos, keičiančios kitų sąmonę, daromi atradimai, gimsta idėjos, veikiančios daugelio gyvenimus, sukūriami didingi muzikos kūriniai, perkeliantys žmogų į aukštesniuosius pasaulius ir t.t. Būtina priminti, jog didžioji dalis rašytojų, muzikų, dailininkų ir kt. kuria tik per astralinį (išreiškia savo išgyvenimus) arba per mentalinį kūną. Išliekamąją vertę turi tik kūryba, realizuojama per budhi ir atmos kūnus.

Tie, kurių šis kūnas išvystytas, gali pastiprinti jį maldomis, meditacijomis, nešiodami geltoną safyrą, geltoną topazą arba citriną (bent 4 karatų), o taip pat auksinį berilą.

Atmos arba Dvasios kūnas

Šis, kaip ir Budhi kūnas, išvystytas tik tikrai dvasingų arba daug dirbančių toje srityje žmonių. Vidutinio piliečio jis gali būti neišvystytas arba būti tik jo fragmentas (3-10 cm.). Paprastai, jei vystomas Budhi kūnas, vystosi ir atmos kūnas, ir atvirkščiai.

Tai ryšys su visos Kūrinijos esme, Pagrindiniu šaltiniu, Didžiąją Šviesa. Per jį einama prie Dieviškosios Meilės ir Išminties, prie informacijos iš bet kurios srities lobyno. Visa tai Jumyse, nes Jūs taip pat viso To dalis.

Tačiau šiuos lobius budriai saugo paskutinieji Vartai, kad tas galingas srautas neįsiveržtų į žmogaus gyvenimą per anksti. Viskas dozuojama taip, kaip sąmonei yra reikalinga. Potencialas, slypintis atmos kūne, gali, kaip milžiniškas cunamis, vienu akimirksniu sunaikinti Jus arba Jūs, virtę ciunamiu, galite nušluoti kitus. Todėl žmogus, kuriam tos durys praveriamos, dažniausiai nutyla, nes jis atpažįsta tą didybę, slypinčią už paprastų žodžių, kurie eiliniam mirtingajam vis tiek nieko neatskleis, nes jis nesupras jų esmės, o tam, kuris pasiruošęs, jos pačios prasivers.

Atmos kūną suaktyvina žvaigždinis safyras, rubinas ir deimantas.

………………………………………………………………………………………………………………….

Straipsnis parengtas pagal A. Ilgevičienės, A. Svijašo medžiagą ir mano darbo patirtį.