Please assign a menu to the primary menu location under menu
JogaStraipsniai

10 priežasčių, kodėl verta stovėti ant galvos

Sharing is carying :)

Stovėjimas ant galvos (Shirshasana). Sanskrito kalboje žodis Shirsha (शीर्ष, Śīrṣa) reiškia “galva”, Asana (आसन, Āsana), reiškia “padėtis, poza”.

  1. Stovėjimas ant galvos stiprina pagrindinius raumenis. Tam, kad tiesiai išstovėtumėte ant galvos netrumpą laiką, turėtumėte įtempti kaklo raumenis, pilvo presą ir skersinius pilvo raumenis. Tam, kad tikrai įtemptumėte ir sustiprintumėte kūno centrą, darydami ar baigdami pozą sulenkite kojas keldami jas aukštyn ar leisdami žemyn.
  2. Stovėjimas ant galvos praturtina hipofizės ir hipotaliamio (pogumbrio) liaukas maistingu krauju. Šios liaukos yra gyvybiškai svarbios mūsų gerai savijautai ir yra laikomos kaip pagrindinės. Jos reguliuoja visas kitas liaukas kūne (skydliaukę, kankorėžinę liauką ir adrenaliną).
  3. Malšina nuo ilgo stovėjimo atsiradusius nugaros skausmus, silpnina ilgo sėdėjimo sukeltą mažojo dubens organų kraujo stazę.
  4. Tvirtėja suglebę pilvo raumenys. Poza gydo žarnų ir vidaus organų nusmukimą.
  5. Padeda atstatyti nukrypusius vidaus organus, pvz., nusmukusią gimdą ir t. t. Sirshasaną pravartu atlikti, jei juosmens srityje pasislinkę stuburo diskai.
  6. Stovėjimas ant galvos gerina medžiagų apykaitą ir didina kūno karštį. Gravitacijos traukos jėgų apkeitimo dėka išleidžiamas perpildytas kraujas virškinimo žarnoje, taip išvalydamas žarnas.
  7. Gerina smegenų kraujo cirkuliaciją ir sumažina nerimą bei gydo nemigą
  8. Pratimas naudingas moterims, nes apsaugo nuo menstruacijų sutrikimų, kai kurių šlapimo organų ir kiaušidžių ligų.
  9. Gerina atmintį, didina protinės veiklos galimybes.
  10. Stovėjimas ant galvos leidžia pajusti balansą, stabilumą ir ramumą

!!!!!! Atliekant šią asaną BŪTINA jogos instruktoriaus priežiūra!!!!! Jokiu būdu nedarykit to vieni namuose. Jei nesijaučiate pasirengę, geriau atlikite Sarvangasaną (Žvakės asana). Jogoje nėra rungtyniavimo ir pasirodymo dėl garbės, todėl būtkite sąmoningi ir tausokite save.

Facebook Comments

Sharing is carying :)
Rašyti komentarą

Joga| Meditacija | Stovyklos